Povzetek
ALPS Clean Energy ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja ALPS Funds. Število pozicij v njem: 38. Deset največjih predstavlja 55 % sklada.
- Letni stroški
- 0,55 %
- Velikost sklada
- $87,0M
- Število pozicij
- 38
- Dividendni donos
- 0,68 %
- Deluje od
- 2018
Kaj govori v prid
Nič izrazitega ne govori v prid.
Na kaj biti pozorni
- Deset največjih pozicij predstavlja 55 % sklada, zato je njegov rezultat odvisen od nekaj imen.
- 88 % sklada je v eni državi (Združene države Amerike).
- Stroški 0,55 % letno so nad sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- V zadnjih petih letih je njegova cena enkrat padla za 80 % od vrha.
- Majhen sklad: v upravljanju ima $87,0M; majhne sklade pogosteje zaprejo.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- −1,3 %
- 3 meseci
- −15 %
- Letos
- −15 %
- 1 leto
- −21 %
- 3 leta
- −11 %
- 5 let
- −66 %
- Povpr. market cap
- $102,9B
- P/E
- 18,6x
- Forward P/E
- 14,6x
- P/S
- 1,4x
- P/B
- 1,7x
- P/FCF
- 14,6x
- EV/EBITDA
- 12,6x
- Dividend yield
- 0,86 %
- ROIC
- 7,4 %
- ROE
- −7,7 %
- Bruto marža
- 25,7 %
- Poslovna marža
- −0,2 %
- Neto marža
- −9,0 %
- Payout ratio
- 15,9 %
- Neto dolg/EBITDA
- 3,4x
- Beta
- 1,46
Tehtano povprečje 37 največjih podjetij, ki predstavljajo 100 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Koncentriran- 1 TSTesla TSLA 6,1 %
- 2 NPNorthland Power Inc. NPI.TO 6,1 %
- 3 CWClearway Energy, Inc. CWEN 5,9 %
- 4 ITItron ITRI 5,8 %
- 5 NXNextracker NXT 5,5 %
- 6 HAHannon Armstrong Sustainable Infrastructure Capital, Inc. HASI 5,4 %
- 7 BEBrookfield Renewable Partners L.P. BEP-UN.TO 5,3 %
- 8 OROrmat Technologies, Inc. ORA 5,0 %
- 9 DADarling Ingredients DAR 4,9 %
- 10 FSFirst Solar FSLR 4,9 %
Število pozicij v skladu: 38. Deset največjih predstavlja 55 % sklada.
Sestava na dan 31. okt. 2026.
Kam je sklad razpršen?
Ena državaPo sektorjih
- Javne storitve 26 %
- Energetika 21 %
- Industrija 13 %
- Ciklične potrošne dobrine 12 %
- Neciklične potrošne dobrine 8,6 %
- Drugo 19 %
Po državah
- Združene države Amerike 88 %
- Kanada 13 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 6,2 %
- Large cap 19 %
- Mid cap 48 %
- Small cap 27 %
- Micro cap 0,6 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.
Največji sektor: Javne storitve (26 %). Največja država: Združene države Amerike (88 %). Največja skupina po velikosti: Mid cap (48 %).
Koliko me to stane?
Drag- Letno od $10.000
- $55,00
- V 20 letih
- $2646
Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $55,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $2646.
Kako se je odrezal?
Izgublja vrednost- Povprečno letno v 5 letih
- −19 %
- Najgloblji padec
- −80 %
- Letna volatilnost
- 33 %
Povprečni letni padec v zadnjih petih letih: 19 %. Najgloblji padec v teh letih: 80 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 0,68 %
- Izplačila na leto
- 4
- Zadnje izplačilo
- $0,07
V zadnjih 12 mesecih je izplačal $0,19 na enoto, kar je 0,68 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $0,07 dne 17. sep. 2026.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Da- Dnevni promet
- $1,43M
- Enote na dan
- 52K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $1,43M.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 18,6
- Povprečni Bulios Score
- 53 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 32 %
- Pošteno vrednoteno 16 %
- Precenjeno 52 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 18,6-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 52 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (37), ki predstavljajo 100 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
QC QCLN First Trust NASDAQ Clean Edge Green Energy Index Fund | Združene države Amerike | 0,59 % | $468,3M | −5,9 % | Izplačuje | 37 % |
PB PBW Invesco WilderHill Clean Energy ETF | Združene države Amerike | 0,63 % | $289,1M | −18 % | Izplačuje | 31 % |
UP UPGR Xtrackers US Green Infrastructure Select Equity ETF | Združene države Amerike | 0,35 % | $515,0K | −16 % | Izplačuje | 31 % |
S0 S0LR.DE Invesco Solar Energy UCITS ETF | Irska | 0,69 % | $157,5M | −4,1 % | Reinvestira | 31 % |
S0 S0LR.F Invesco Solar Energy UCITS ETF | Irska | 0,69 % | $29,7M | −6,4 % | Reinvestira | 31 % |
TA TAN Invesco Solar ETF | Združene države Amerike | 0,70 % | $871,9M | −9,5 % | Izplačuje | 31 % |